***AnImE StArS***

Un forum anime plin de distractii

AcasaWelcomeCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Laia
Founder
Founder

Numarul mesajelor : 10625
Data de inscriere : 08/03/2009

MesajSubiect: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mar Apr 27, 2010 2:35 am

Incepusera cursurile scolare iar bibliotecile erau aproape pline. Laia intra intr- o biblioteca unde parea a fi mai liber, scoase un biletel din buzunar si se indrepta spre un raft, incepu sa caute o carte, o gasi. Se ridica pe varfuri insa nu ajungea la ea. Privii in stanga si in dreapta, nu era nicio scara. Se ridica pe primul raft si lua cartea, cand se auzi cum cazu o alta carte. Cazu cu tot cu dulapul crem.
- Ups... de ce eu?
Sus In jos
http://anime-stars.forumagic.net
Invader Lamu
Top Poster
Top Poster

Numarul mesajelor : 3946
Varsta : 31
Data de inscriere : 03/11/2009

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mar Apr 27, 2010 3:03 am

-Eram si eu in biblioteca, cautand o carte de partea cealalta a dulapului. Dulapul cazu peste mine.
-Ajutor, a cazut dulapul peste mine.
Sus In jos
Laia
Founder
Founder

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mar Apr 27, 2010 3:47 am

Laia se ridica repede dupa dulap si il ridica la loc, insa toate cartile erau cazute pe jos:
- Esti bine? A... Lum... scuze, esti in regula? Intreba ingrijorata, toata lumea le priveau pe cele doua.
Sus In jos
Invader Lamu
Top Poster
Top Poster

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mar Apr 27, 2010 3:50 am

-Mda, intr-un fel. Dar ma doare spatele.
Sus In jos
Laia
Founder
Founder

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mar Apr 27, 2010 3:55 am

- Of Doamne, ce- am facut? Se intreba speriata. Nu te misca, defapt, ai auzit vreun os troznind? Adica cand ai cazut? Ai simtit ceva la spate? ¨firar... trebuie sa o vindec, dar cum cu atatea persoane in jurul meu? ¨
Sus In jos
Invader Lamu
Top Poster
Top Poster

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mar Apr 27, 2010 4:07 am

-Nu ma misc. Nici macar nu pot sa ma misc din cauza durerilor. Cat despre oase, probabil ca mi s-au rupt vreo doua coaste la ce dureri am.
Sus In jos
CoOkIe
Member
Member

Numarul mesajelor : 2080
Varsta : 106
Localizare : daca aflu va spun si voua
Data de inscriere : 17/03/2010

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mar Apr 27, 2010 4:51 am

Ma apropii de Lum facandu'mi loc printre oameni.
-Dati'va la o parte, o sufocati aici si chemati o ambulanta!
Ma asez in genunchi laga Lum.
-Nu te misca, s'ar putea sa doara.Imi trec degetele peste abdomenul fetei. Ai 2 coaste fracturate. Mainile picioarele te dor? Ce s'a intamplat? o intreb apoi privind'o pe Laia.
Sus In jos
Invader Lamu
Top Poster
Top Poster

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mar Apr 27, 2010 1:35 pm

-Picioarele ma dor. Cat despre maini am cateva zgarieturi la maini.
Sus In jos
CoOkIe
Member
Member

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mar Apr 27, 2010 4:26 pm

-Asta vad....
Incep sa dau cartile la o parte. Si ii studiez picioarele cu atentie.
-Nu's rupte... Te mai doare ceva?
Sus In jos
Invader Lamu
Top Poster
Top Poster

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mar Apr 27, 2010 6:51 pm

Altceva nu. Dupa cum am spus doar spatele, picioarele si zgaraieturile de la maini.
Sus In jos
Laia
Founder
Founder

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mier Apr 28, 2010 12:10 am

Laia incepu sa planga:
- Imi pare rau Lum, nu am vrut. Misa, eu o pot vindeca, dar nu cu toata lumea asta... ma poti ajuta sa ii faci sa plece sau eu stiu....
Sus In jos
Invader Lamu
Top Poster
Top Poster

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mier Apr 28, 2010 12:13 am

-Stiu ca nu a fost intentionat, dar ma intreb daca puterile tale au efect si pe mine, fiindca eu nu sunt de aici. Ii spun eu, vorbind mai in soapta.
Sus In jos
CoOkIe
Member
Member

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mier Apr 28, 2010 1:00 am

-Bine..ii fac sa plece. Dar sunt cam multi si e zi asa ca e destul de greu sa'i fac pe toti sa uite ce s'a intamplat.
Ii privesc patrunzator pe cei din primele randuri care se intorc brusc si pleaca luandu'si si prietenii cu ei. Continui asa pana mai raman vreo 5.
-Si voi, ce mai stati?! S'a terminat specatcolu, valea!
Tinerii mormamie enervati dar se intorc si pleca.
-Gata! Multumite?
Sus In jos
Laia
Founder
Founder

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mier Apr 28, 2010 2:43 am

Laia o aproba din cap:
-Multumesc, ramand datoare. I se adresa privind-o, se aseza in genunchi
-Lum, puterile mele nu au de-a face cu dupa ce planeta esti.... chiar daca sunt om am puteri din alta lume, asa ca nu conteaza din ce lume esti. I se adresa, intinse mainile deasupra ei, aura albastra incepu sa apara in jurul ei iar apoi in jurul lui Lum. Dupa cateva minute termina:
-Gata... oasele tale sunt ca noi. Spuse zambind.
Sus In jos
Invader Lamu
Top Poster
Top Poster

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Mier Apr 28, 2010 2:56 am

-Multumesc. S-a cam trminat si durerea. Mai am doar dureri foarte mici care imi vor trece probabil intr-o zi sau doua. Acum chiar pot sa ma misc. Spun eu ridicandu-ma.
Sus In jos
Laia
Founder
Founder

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Joi Apr 29, 2010 2:47 am

- Imi pare rau... eu am vrut doar sa iau o carte dar era prea sus. In spatele Laiei aparu o doamna cam de 40 de ani cu ochelari si cu mainile incrucisate. Laia se intoarse si zambi stupid. Femeia o puse pe Laia sa aranjeze fiecare carte la locul ei. Laia se apuca de lucru bombanind.
Sus In jos
Invader Lamu
Top Poster
Top Poster

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Joi Apr 29, 2010 2:53 am

-Nu-i nimic. Vrei sa te ajut cu cartile? Vom termina mai repede.
Sus In jos
CoOkIe
Member
Member

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Joi Apr 29, 2010 3:07 am

-Sau altcineva ar putea sa devina vinovat, asta daca nu cumva preferati sa strangeti toate cartile.
Sus In jos
Laia
Founder
Founder

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Joi Apr 29, 2010 3:09 am

- Nu va dura mult. Laia privii in stanga si in dreapta, observa ca ramase singure, pocni din degete si cateva spirite isi facura aparitia. Le facu semn din cap si in cateva minute terminara complet.Laia le multumi.
Sus In jos
Invader Lamu
Top Poster
Top Poster

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Joi Apr 29, 2010 3:52 am

-Bravo, Laia, dar de ce a trebuit sa deranjezi mortii, cand as fi putut sa le asez eu. E drept, am o viteza la facut treburi, doar de 3 ori mai rapid decat tine, nu asa ca spiritele astea care au asezat cartile in cateva secunde. Sau considerai ca as fi prea inceata si ar fi putut sa ma vada careva?

Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Vin Apr 30, 2010 2:26 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Laia
Founder
Founder

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Vin Apr 30, 2010 2:22 am

-Nu... doar ca nu le-am deranjat, oricum nu au ce face si imi sunt datoare.
Sus In jos
Invader Lamu
Top Poster
Top Poster

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Vin Apr 30, 2010 2:27 am

-Doar fantomele astea iti sunt datoare sau toate fantomele din lume? intreb eu amuzandu-ma un pic.
Sus In jos
CoOkIe
Member
Member

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Vin Apr 30, 2010 8:25 pm

-Mai vreti vreo carte sau putem sa mergem inainte sa mai daramati ceva?
Sus In jos
Laia
Founder
Founder

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Vin Apr 30, 2010 10:14 pm

- Eu trebuie sa raman, am un referat de facut. Si Lum, nu toate fantomele imi datoreaza cate ceva, sunt multi care au murit. Surase ea.
Sus In jos
Invader Lamu
Top Poster
Top Poster

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   Vin Apr 30, 2010 10:48 pm

-Laia, vrei sa te ajut la referat?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.   

Sus In jos

Biblioteca, nu exista adjectiv bun pentru ea.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***AnImE StArS*** :: Orasul :: Academia :: Biblioteca-
Mergi direct la: